Aktualności


Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, iż NZOZ LOGOMED otrzymał tytuł „Przyjaznej Przychodni”.

Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Mamo, czy ja słyszę?

Foto

Drodzy Rodzice!
 
Słuch Waszego dziecka jest wartością bezcenną. Prawidłowo słyszące dziecko łatwo opanowuje mowę i język ojczysty. Ma to szczególne znaczenie w pierwszych miesiącach życia, gdyż w tym okresie dziecko zapoznaje się ze światem dźwięków, w tym także mowy.
 
Przedstawiony Państwu test pomoże śledzić prawidłowy rozwój słuchu i mowy Waszego dziecka. Jeśli po jego wykonaniu pojawią się wątpliwości lub odpowiedź na dwa lub więcej pytań dla danego dziecka brzmi NIE trzeba zgłosić się do lekarza pediatry, aby skierował dziecko na badanie słuchu do Poradni Audiologicznej.
 
Należy pamiętać, że każde dziecko rozwija się według innego schematu. Reakcje wskazane w odpowiedziach niniejszego testu przedstawione są tutaj z dużym uproszczeniem. U różnych dzieci niektóre z reakcji mogą pojawić się wcześniej, inne później. Test należy przeprowadzić kilkakrotnie. Dziecko powinno być zdrowe i wypoczęte, osoba badająca poza zasięgiem wzroku dziecka.
 
Wczesne wykrycie wady słuchu ma fundamentalne znaczenie dla dalszego rozwoju dziecka oraz jego możliwości edukacyjnych. Zbadanie słuchu dziecka możliwe jest już w 2 - 3 dobie życia.
 
Najczęściej rodzice jako pierwsi niepokoją się o słuch swego dziecka.
Nie zwlekaj! Zadzwoń!
tel. (77) 442 70 22
 
 
Program wczesnego wykrywania wad słuchu u dzieci został podjęty przez nasz Ośrodek we współpracy z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie oraz we współdziałaniu z placówkami służby zdrowia z całego obszaru województwa opolskiego.
Słuch dziecka można zbadać już w pierwszym miesiącu życia dziecka metodą pomiaru otoemisji akustycznej. Badanie jest szybkie, proste i bezpieczne dla zdrowia dziecka. Można je wykonać w NZOZ LOGOMED.
  
Upewnij się, nie zwlekaj!


Załączniki:
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH